Trenčianska župa zainvestuje do nového nemocničného pavilónu

4-85966b7145be2da7948d1d8373844cb657134e71 Trenčianska župa zainvestuje do nového nemocničného pavilónu. Ilustračná foto. Zdroj: Roman Hanc/TASR

TRENČÍN/BOJNICE – Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) plánuje v Nemocnici s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach vybudovať pavilón centrálnej sterilizácie. Náklady na výstavbu odhadol na viac ako 3,2 milióna eur. Dodávateľa prác hľadá cez verejnú súťaž.

Plánovaný pavilón centrálnej sterilizácie bude vytvárať jeden hmotný celok s novým pavilónom urgentného príjmu. „Architektonické riešenie vychádza v maximálnej miere z funkčného riešenia danej prevádzky a zámeru dostať čo najviac denného svetla do priestoru nového pavilónu pomocou átrií,“ ozrejmil TSK vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Strecha centrálnej sterilizácie je podľa neho riešená ako zelená pochôdzna s napojením na druhé nadzemné podlažie. Náklady na realizáciu pavilónu odhadla krajská samospráva na 3 285 997,15 eura bez DPH, ako kritérium pre výber víťaza verejnej súťaže určila najnižšiu ponúknutú sumu. Od uchádzačov požaduje aj zloženie zábezpeky vo výške 80-tisíc eur.

Investícia je súčasťou projektu Výstavba nového urgentného príjmu a centrálnej sterilizácie a zníženie energetickej náročnosti Monobloku A spojené s rekonštrukciou vybraných oddelení, ktorý bude zdravotnícke zariadenie financovať s príspevkom z Plánu obnovy a odolnosti SR.

(tasr)


Ďalšie články
Únia ponúkla sieti X tajnú dohodu o cenzúre, tvrdí Musk. Iné spoločnosti ju vraj prijali

Únia ponúkla sieti X tajnú dohodu o cenzúre, tvrdí Musk. Iné spoločnosti ju vraj prijali

Na pozadí vyšetrovania, ktoré Európska komisia vedie proti sociálnej sieti X (predtým Twitter) v zmysle zákona o digitálnych službách, mal eurokomisár Thierry Breton ponúknuť tajnú dohodu majiteľovi Elonovi Muskovi. Dohoda mala spočívať v tichom obnovení opatrení, ktoré by sa dali jednoslovne nazvať cenzúra. O tejto údajnej dohode informoval sám Musk na svojom...