Známa slovenská benzínka zatvorila niekoľko čerpačiek

_ORLEN-cerpaci_stanice Orlen chce v počte čerpačiek prekonať OMV a Shell. Foto: Orlen

ŽILINA/SLOVENSKO – V posledných týždňoch mohli motoristi zaregistrovať výraznú zmenu na takmer 40 čerpacích staniciach Slovnaft. Z typických žlto-čiernych „čerpačiek“ Slovnaft sú odteraz červené benzínky Orlen. Vieme dôvod.

K výmene čerpacích staníc dopomohla transakcia spoločnosti MOL, ktorá vlastní Slovnaft. Podľa aktuality.sk spoločnosť kúpila v Poľsku sieť Lotos a na oplátku museli predať časť svojho portfólia. Vďaka tomu získal Orlen 38 čerpacích staníc od Slovnaftu.

Orlen má momentálne 90 benzíniek na Slovensku, čím si vyslúžil štvrté miesto v počte čerpacích staníc. „V súčasnosti sme najrýchlejšie rastúcou sieťou čerpacích staníc na Slovensku. Máme smelé plány a chceme sa rýchlo zaradiť medzi najväčších hráčov na trhu. Naším konečným cieľom je stať sa dvojkou na trhu, čiže najväčším zahraničným reťazcom,“ vyjadril sa riaditeľ siete Orlen pre Slovensko Jan Suchocki pre Aktuality.

Orlen láka zákazníkov na nízke ceny palív a celkovo prevádzkujú viac než tritisíc čerpacích staníc v šiestich štátoch. U nás nahradil Orlen pumpy Oliva, v Čechách zas pôvodne fungoval ako Benzina. Riaditeľ uviedol, že palivá vyrábajú v rafinériách Kralupy nad Vltavou a Litvínov. Následne sú overené motorovými testami v nezávislých akreditovaných laboratóriách.


Ďalšie články