Prieskum: Tretina opýtaných si myslí, že Fico si za atentát môže sám

O trochu menšia skupina respondentov, presne 32 percent, vinu pripisuje médiám, opozícii a mimovládkam, ktoré mali štvať občanov proti súčasnej vláde. 

fsaasfas Predseda vlády SR Robert Fico (Smer). Foto: Ján Krošlák/TASR

K názoru, že Robert Fico (Smer) si za​ atentát môže vo veľkej miere sám, kvôli svojej nenávistnej rétorike a politike, sa prihlásilo 32,8 percenta opýtaných.

Výhradne atentátnikovi Jurajovi Cintulovi vinu pripisuje 22,1 percent respondentov a 13,1 percent ľudí sa domnieva, že atentát na Fica bol​ zinscenovaný a neveria, že sa reálne udial.

Prieskum uskutočnila agentúra SCIO na reprezentatívnej vzorke tisíc respondentov, ktorý bol realizovaný v dňoch 7. – 11. októbra 2024.

Agentúra sa pýtala aj na hodnotenie výrokov splnomocnenca pre preverenie riadenia pandémie ochorenia COVID-19 Petra Kotlára (SNS). Prieskum sa venoval okrem iných aj vyjadreniu, v ktorom Kotlár konštatoval, že koronavírus bol umelo vytvorený a úmyselne rozšírený, resp. že vakcinácia môže zmeniť ľudskú DNA.

Respondenti mali na výber​ štyri odpovede. S názorom, že tieto tvrdenia nemajú oporu v žiadnych vedeckých faktoch, preto sú mimoriadne nebezpečné a​ odsúdeniahodné, sa stotožnilo 39 percent z nich. Opačný názor, že​ splnomocnenec Kotlár odhalil a dokázal pravdu, ktorá konečne poopraví pokrivené vnímanie sveta, čím vlastne bola tzv. pandémia, zastáva​ 23,3 percenta respondentov.

O téme nemám​ dostatok poznatkov, ale zároveň verím, že pravda by mohla byť niekde​ uprostred uviedlo za sovju odpoveď 23,9 percenta respondentov a 13,8 percenta opýtaných nemá na túto otázku názor.

(SCIO)


Zvieratá pôsobia ako nevyhnutná súčasť Najvyššieho správneho súdu. Dôvodom má byť posilnenie psychohygieny a znižovanie stresov u sudcov, ktorí zrejme potrebujú podporu zvierat na výkon jedného z najdôležitejších povolaní, a to rovno na najvyššom stupni správneho súdu. Je potrebné…
Prejsť na článok
Slovensko by mohlo mať nový štátny sviatok. Poslanci Kresťanskej únie Anna Záborská a Richard Vašečka navrhujú, aby ním bol 25. marec – Deň zápasu za ľudské práva, kedy sa každoročne pripomína výročie Sviečkovej manifestácie z obdobia vlády…
Prejsť na článok
Nobelova cena za ekonómiu sa vracia ku koreňom. Tohoroční laureáti najznámejšej ekonomickej ceny sa venujú základnej otázke, prečo sú niektoré národy bohaté a iné chudobné. Ich výskum potvrdzuje, že kľúčom k blahobytu sú dobré inštitúcie.
Prejsť na článok
Poslanci strany Hlas Samuel Migaľ, Radomír Šalitroš a Roman Malatinec predložili návrh zákona, ktorý má byť odpoveďou na nedostatočnú právnu úpravu, ktorá robí z drobných krádeží výhodný biznis. Pre istú časť zlodejov dokonca znamená beztrestnosť,…
Prejsť na článok