Zmena pred voľbami: v Trenčíne premiestnili volebné miestnosti

Ilustračná snímka. Foto: Roman Hanc/TASR Ilustračná snímka. Foto: Roman Hanc/TASR

TRENČÍN – V prezidentských voľbách budú môcť Trenčania hlasovať v 51 volebných okrskoch, radnica upozorňuje na zmenu dvoch volebných okrskov.


„V okrsku č. 45 a 46 z dôvodu skončenia rekonštrukcie budovy došlo k premiestneniu volebnej miestnosti z materskej školy Štvorlístok (Orechovská 7/14) do Kultúrneho strediska Istebník a Klubu dôchodcov Istebník (Medňanského 360/34),“ uviedla hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.


Pripomenula, že volič, ktorý nebude môcť hlasovať vo svojom okrsku, môže požiadať o vydanie hlasovacieho preukazu. Pre prvé kolo volieb je možné požiadať osobne v klientskom centre mestského úradu najneskôr v piatok 22. marca.

Pre druhé kolo zase najneskôr v piatok 5. apríla v úradných hodinách mestského úradu, ktoré sú v piatok od 8:00 do 14:00. Požiadať o vydanie preukazu je možné na prvé aj druhé kolo volieb súčasne.


O voľbu do prenosnej volebnej schránky je možné požiadať do piatka 22. marca (v prípade konania druhého kola volieb do piatka 5. apríla) rovnako na Mestskom úrade v Trenčíne. O voľbu do prenosnej urny je možné požiadať aj v deň volieb na mestskom úrade (tel. 032/6504 309) alebo v príslušnej okrskovej volebnej komisii.

(tasr)


Ďalšie články
Únia ponúkla sieti X tajnú dohodu o cenzúre, tvrdí Musk. Iné spoločnosti ju vraj prijali

Únia ponúkla sieti X tajnú dohodu o cenzúre, tvrdí Musk. Iné spoločnosti ju vraj prijali

Na pozadí vyšetrovania, ktoré Európska komisia vedie proti sociálnej sieti X (predtým Twitter) v zmysle zákona o digitálnych službách, mal eurokomisár Thierry Breton ponúknuť tajnú dohodu majiteľovi Elonovi Muskovi. Dohoda mala spočívať v tichom obnovení opatrení, ktoré by sa dali jednoslovne nazvať cenzúra. O tejto údajnej dohode informoval sám Musk na svojom...