Prihlásiť sa

Kyjev sa chváli zničením pýchy ruského letectva. Množia sa tvrdenia, že stroj za stovky miliónov si Moskva zostrelila sama

Military parade to mark 75th anniversary of Victory in World War II Beriev A-50 na vojenskej prehliadke pri príležitosti 75. výročia víťazstva v druhej svetovej vojne. Foto: Profimedia.sk

Rusko v nedeľu zrejme prišlo nad Azovským morom o jedno zo svojich najvzácnejších lietadiel za stovky miliónov eur, ďalšie pravdepodobne skončilo výraznejšie poškodené. Ukrajinci hovoria o svojej úspešnej operácii, pravda však je, že zatiaľ nevieme, čo presne sa stalo.

Hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj v pondelok informoval, že ukrajinské letectvo v nedeľu v oblasti Azovského mora zlikvidovalo prieskumné lietadlo včasnej výstrahy Beriev A-50 a bombardér Iljušin IL-22M ruských vzdušných síl. „Ďakujem letectvu za perfektne naplánovanú a vykonanú operáciu v oblasti Azovského mora!,“ napísal Zalužnyj na Telegrame.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami