Čínske akvárium namiesto najväčšej ryby na svete vystavovalo robotickú napodobeninu

Bizarný zážitok si odniesli návštevníci čínskeho akvária Xiaomeisha Ocean World. Za pomerne vysoké vstupné si mali pozrieť exemplár vzácneho žraloka veľrybieho, ale dočkali sa len podvrhu. Informuje o tom Times.

shark-fin-472685_1280 Ilustračné foto. Foto: pixabay.com

Namiesto skutočného žraloka veľrybieho, ktorý môže dorásť až do dĺžky zhruba 18 metrov a je tak najväčšou rybou na svete, akvárium návštevníkom prezentovalo iba jeho obrovskú plávajúcu robotickú repliku. Návštevníci si to rýchlo všimli aj vďaka medzerám v trupe, kde boli jednotlivé časti spojené.

Vedenie akvária sa po sťažnostiach bránilo tým, že robotický žralok bol vyvinutý v súlade so zákonmi na ochranu voľne žijúcich živočíchov, ktoré zakazujú odchyt a obchodovanie so skutočnými žralokmi veľrybími.

Nie je to prvýkrát, keď podobná inštitúcia v Číne čelí obvineniam z používania falošných zvierat. V máji sa zoologická záhrada v Tchaj-čou v pobrežnej provincii Ťiang-su dostala do médií po celom svete za to, že dva psy plemena čau-čau zafarbila na čierno a bielo, aby imitovali pandy. Podvod vyšiel najavo, keď začali na návštevníkov štekať.

(bra)


Miesto patrí k najrušnejším lokalitám v Košiciach. Denne sa tu premiestňujú tisícky ľudí, nielen cestujúcich. Mnohým sa nepozdáva, že už niekoľko rokov vonkajšie priestory stanice, najmä nástupištia, pripomínajú stavenisko. Dôvodom je meškajúca obnova.
Prejsť na článok
Zvieratá pôsobia ako nevyhnutná súčasť Najvyššieho správneho súdu. Dôvodom má byť posilnenie psychohygieny a znižovanie stresov u sudcov, ktorí zrejme potrebujú podporu zvierat na výkon jedného z najdôležitejších povolaní, a to rovno na najvyššom stupni správneho súdu. Je potrebné…
Prejsť na článok
Slovensko by mohlo mať nový štátny sviatok. Poslanci Kresťanskej únie Anna Záborská a Richard Vašečka navrhujú, aby ním bol 25. marec – Deň zápasu za ľudské práva, kedy sa každoročne pripomína výročie Sviečkovej manifestácie z obdobia vlády…
Prejsť na článok
Nobelova cena za ekonómiu sa vracia ku koreňom. Tohoroční laureáti najznámejšej ekonomickej ceny sa venujú základnej otázke, prečo sú niektoré národy bohaté a iné chudobné. Ich výskum potvrdzuje, že kľúčom k blahobytu sú dobré inštitúcie.
Prejsť na článok
Poslanci strany Hlas Samuel Migaľ, Radomír Šalitroš a Roman Malatinec predložili návrh zákona, ktorý má byť odpoveďou na nedostatočnú právnu úpravu, ktorá robí z drobných krádeží výhodný biznis. Pre istú časť zlodejov dokonca znamená beztrestnosť,…
Prejsť na článok