Prihlásiť sa

Vodič pri nehode na Zemplíne zabil dve deti. Tragédiu podčiarkujú niektoré svedecké výpovede

099df351-8ba5-491b-90ed-180bf8f46cbf Foto: Facebook

AKTUALIZOVANÉ Po zrážke s autom v katastri obce Zemplínske Kopčany v okrese Michalovce prišli o život dve deti. K tragickej nehode došlo v piatok (26. 5.) okolo 21.00 h. Pre TASR to potvrdila košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

„Došlo k zrážke s vozidlo zn. BMW, ktoré viedol vodič narodený v roku 2003,“ spresnila s tým, že obeťami nehody sú dievča narodené v roku 2011 a chlapec v roku 2008.

„Telo dievčiny sa našlo na cintoríne, čiže letel autom silno. Auto je na mraky rozbité. Chlapec vraj prišiel o hlavu,“ napísal podľa TV Markíza na stránke dopravného servisu jeden zo svedkov nehody.

Podľa viacerých svedkov vodič išiel rýchlosťou viac ako 100 kilometrov za hodinu, no objavujú sa aj výpovede o ďaleko vyššej rýchlosti. Šofér v tomto tempe zrejme nezvládol prejsť zákrutu.

Podľa doterajších zistení išiel vodič smerom od obce Slavkovce do Zemplínskych Kopčian. „Počas prechádzania miernej ľavotočivej zákruty sa pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke a neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky,“ uviedla Ivanová s tým, že približne 50 metrov od začiatku obce zrazil dvoch maloletých chodcov, ktorí pravdepodobne kráčali oproti idúcemu vozidlu.

Vodiča a spolujazdca previezli do michalovskej nemocnice, utrpeli zranenia nešpecifikovaného rozsahu. „Počas dokumentovania dopravnej nehody bol vodič podrobený dychovej skúške, tá však prítomnosť alkoholu v jeho dychu nepotvrdila. Na zistenie prítomnosti omamných a psychotropných látok v organizme bol v nemocnici vodičovi aj spolujazdcovi odobratý biologický materiál,“ dodala.

Polícia v súvislosti s touto tragickou nehodou začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Bližšie okolnosti, za akých k nej došlo, sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.