Heger stále mlčí o význame stretnutia s expolicajtom Kaľavským

Foto: Eduard Heger/FB

Robert Fico v nedeľu opäť použil výpoveď expolicajta Jána Kaľavského ako údajný dôkaz, že premiér Heger vedel o zneužívaní polície proti Smeru. Kaľavský mu síce porozprával len svoju verziu, no jeho stretnutie s premiérom Hegerom je stále nevysvetlené.

Robert Fico sa v nedeľu v relácii TA3 a následne na tlačovke snažil presvedčiť o tom, že poverený premiér Eduard Heger vedel o manipuláciách trestných konaní v neprospech Smeru. Dôkazom mali byť svedectvá bývalého šéfa bratislavských operatívcov Jána Kaľavského, ktorý obviňuje vyšetrovateľov NAKA z manipulácií s výpoveďami pri vyšetrovaní veľkých káuz. Fico zverejnil aj nahrávku, na ktorej expolicajt Kaľavský potvrdzuje, že sa deň pred svojím zadržaním stretol s premiérom a svoje informácie o manipuláciách s „kajúcnikmi“ mu vyrozprával.

https://standard.sk/331082/fico-heger-vedel-a-suhlasil-s-likvidaciou-strany-smer-premier-to-popiera/
Matej Gašparovič

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Mesačné predplatné

iba 7,99€— každý 4 týždeň

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou

Ročné predplatné

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]