Prihlásiť sa

Front na Ukrajine zamrzol. Po dobre opevnených Rusoch navyše čoskoro zaúraduje počasie

Russia Ukraine War Veliteľ útočnej jednotky z 3. útočnej brigády s volacím znakom „Fedia“ prechádza v sobotu 16. septembra 2023 okolo tela mŕtveho ruského vojaka na frontovej línii v Andriivke v Doneckej oblasti na Ukrajine. Foto: Profimedia.sk

Hoci si Ukrajina v rámci svojej protiofenzívy pripísala obmedzené územné zisky, zásadnejšie prelomenie obranných línií okupačných jednotiek sa podľa expertov stále neuskutočnilo. Front sa de facto nehýbe. Hodiny pritom tikajú a Ukrajine ostávajú posledné týždne, kým jej plány skomplikuje vyššia moc. Atmosféru u našich východných susedov nezlepšujú ani čistky na kľúčovom ministerstve obrany.

Štandard začiatkom septembra informoval o prelomení ruských obranných línií v Záporožskej oblasti na Ukrajine. Zatiaľ čo Kyjev svoje protiofenzívne úspechy zveličoval, Moskva ich naopak bagatelizovala. Po krátkom čase sa nezávislí experti zhodli na presvedčení, že hoci k posunu v prospech Ukrajiny prišlo, je len veľmi limitovaný.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami