Na rozvoj športovej infraštruktúry poputuje vyše 35 miliónov eur

Na rozvoj športovej infraštruktúry poputuje vyše 35 miliónov eur. Alokácia bola navýšená o 18 miliónov eur, rozdelí sa pomerne medzi všetky regióny, uviedlo ministerstvo cestovného ruchu a športu.

Dušan Keketi Foto: TASR - Jakub Kotian Dušan Keketi Foto: Jakub Kotian/TASR

Podľa rezortu boli prostriedky navýšené vzhľadom na to, že Fond na podporu športu zaznamenal v rámci výzvy určenej na rozvoj športovej infraštruktúry INFRA 4 od regiónov historický záujem.

„Fond na podporu športu dostal historicky najviac žiadostí, my sme preto navýšili rozpočet celkovo na 35,4 milióna eur, ktoré sa pomerne rozdelia do regiónov naprieč Slovenskom. Naším cieľom je rozvíjať športovú infraštruktúru tak, aby sa mladé talenty mohli rozvíjať vo všetkých kútoch Slovenska“, vysvetlil minister Dušan Keketi.

Doplnil, že podporených bolo 73 projektov. Najvyššia suma, a to vyše 5 miliónov eur, by mala smerovať do Bratislavského kraja, kde bude podporených päť projektov. Nasledujú Prešovský a Banskobystrický kraj. Najviac podporených projektov, a to 13, je v Trenčianskom kraji.

Ministerstvo ocenilo i zmenu kľúča na prerozdeľovanie prostriedkov pomerne medzi regióny v závislosti od ich veľkosti. To by malo prispieť i k znižovaniu regionálnych rozdielov, čo je deklarované i v programovom vyhlásení vlády.

„Fond tak učinil vzhľadom na enormný záujem zo strany regiónov, eviduje 225 žiadostí v celkovej výške 79,1 milióna eur,“ uviedlo ministerstvo a poznamenalo, že medzi žiadosťami dominovali tie regionálne.

„Kým v minulosti končilo najviac financií v Bratislavskom kraji, dnes sa pomerne rozdelia medzi regióny,“ doplnil rezort cestovného ruchu a športu. Jeho šéf Keketi priblížil, že medzi podporenými projektmi sa nachádzajú napríklad multifunkčná hala v Rožňave, plaváreň v Liptovskom hrádku či tenisová hala v Žiline.

(sita)


Majiteľ sociálnej siete Facebook Mark Zuckerberg priznal americkému Kongresu jeden z najmasívnejších cenzorských zásahov zo strany vládnej moci voči nepohodlným názorom občanov v modernej histórii. Nešlo pritom o ochranu utajovaných skutočností či iných zákonných dôvodov, ale o krytie korupcie a umlčiavanie kritikov pandemických opatrení. Tento prípad ukazuje, ako veľmi dôležitý je zákaz cenzúry, a prečo je toto ústavné právo potrebné neustále strážiť. Viac v článku.

prečítať viac

Automobilovému koncernu Volkswagen prerástli problémy s konkurencieschopnosťou cez hlavu. Skupina hlási najväčší problém práve vo svojej vlajkovej značke Volkswagen, ktorej ziskové marže sú už dlhší čas príliš nízke.

prečítať viac