VIDEO: Štúrovo námestie v Trenčíne zaplnili nahnevaní občania

TRENČÍN – Na Štúrovom námestí bolo vo štvrtok večer opäť rušno. Napriek tuhej zime sa občania rozhodli opätovne vyjadriť svoj nesúhlas so súčasnými rozhodnutiami vlády svojou prítomnosťou na proteste, ktorý zorganizovali opozičné strany Progresívne Slovensko (PS), Sloboda a Solidarita (SaS) a Kresťanskodemokratické hnutie (KDH).

milan duracka Štúrovo námestie v Trenčíne zaplnili nahnevaní občania. Foto: Milan Ďuračka

Protest s názvom Zastavme ich sa začal o 18:00 a zúčastnilo sa na ňom približne 200 až 300 ľudí. Organizátori tak ako minule vyzvali prítomných k pokojnému priebehu podujatia. Jeho cieľom bolo ukázať nevôľu s aktuálnou politickou situáciou na Slovensku.

Ľudia na námestí vyjadrili nesúhlas s navrhovanými vládnymi zmenami v Trestnom zákone a zákone o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti aj ďalšími vládnymi návrhmi, v ktorých zaznamenali deštrukciu právneho štátu a ohrozenie budúcnosti krajiny.

Stretnutie otvoril Ivan Hudcovský za stranu PS, vystúpilo počas neho niekoľko rečníkov, medzi nimi aj Juraj Krupa z SaS. „Skorumpovaná komunistická garnitúra sa ujala moci cez demokratické voľby. Snaží sa tú moc uchopiť a uchovať navždy. Snaží sa zdemolovať demokraciu, ale nedovolíme im to. Narazili na odpor,“ vyhlásil na začiatku príhovoru, za čo si vyslúžil potlesk od ľudí.

Možno pre niekoho mohol byť jedným z najväčších prekvapení na trenčianskom proteste výstup Miloša Radosu, ktorý v stredu rezignoval na funkciu predsedu predstavenstva klubu Dukla Trenčín.

Protest trval približne 45 minút a zaobišiel sa bez incidentov. Záznam si môžete pozrieť tu:

Ako rečníci vystúpili študent Dalibor Čechvala, prozaik a scenárista Silvester Lavrík, bývalý predseda predstavenstva hokejovej Dukly Miloš Radosa, Juraj Krúpa (SaS), Tomáš Merašický (KDH), Ivan Hudcovský (PS) a Tina Gažovičová (PS).

Prelomový rozsudok rodinného súdu v Londýne ukázal, aké dôležité je puto matky a jej dieťaťa, a rovnako právo na jeho vývin v rodine s matkou. Hoci dieťa adoptoval homosexuálny pár mužov a odmietal ho pustiť k biologickej matke, súd v podobných prípadoch stanovil jasné pravidlá v prvom rozsudku tohto druhu. Viac v článku.

prečítať viac

ECB vo štvrtok znížila úrokové sadzby. V tomto roku to nemusí byť poslednýkrát. Rozhodnutie Európskej centrálnej banky znížiť úrokové sadzby o 25 bázických bodov bolo podľa prezidentky ECB Christine Lagardovej „jednomyseľné“.

prečítať viac

Výška hrubej minimálnej mzdy v budúcom roku je už známa. Oproti roku 2024 poskočí o 66 eur. Pre tých, ktorí ju zarábajú, by malo ísť o dobrú správu. Môže v tom však byť háčik.

prečítať viac

Dôležitý motor slovenského ekonomického rastu je vraj ohrozený. Peniaze z európskych fondov majú mamutí podiel na slovenských verejných investíciách.

prečítať viac

V sobotu v noci prišli zo Spojených štátov dve správy. Jedna je dobrá, druhá výrazne horšia.

prečítať viac