Britská Národná zdravotná služba tvrdila, že je transfóbne nezdieľať WC s trans kolegami

Zamestnanci Národnej zdravotnej služby vo Veľkej Británii museli absolvovať povinné školenie o rovnosti, rozmanitosti, inklúzii a zručnosti v oblasti ľudských práv.

Ilustračná fotografia. Foto: Hartmut Loebermann / Westend61 / Profimedia Ilustračná fotografia. Foto: Hartmut Loebermann / Westend61 / Profimedia

Ako informuje Telegraph, jeho súčasťou bolo päť prípadových štúdií, v ktorých zamestnanci mali odpovedať na desať otázok s výberom odpovede, aby posúdili, či by ich konanie v danej situácii bolo považované za diskriminačné.

V jednej z nich, nazvanej „transfóbny kolega“ uviedli príklad zamestnanca, ktorý nechce zdieľať toaletu s transrodovou osobou, čo vyhodnotili ako neprijateľné.

Zároveň tam spomínali, že odkazovanie trans osôb na používanie rodovo neutrálnych toaliet alebo toaliet pre zdravotne postihnutých, by mohlo predstavovať „nezákonné obťažovanie“.

Po medializovaní prípadu a kritike Národná zdravotná služba školenie zrušila s tým, že ho nahradí novým.

(bra)


Veľtrh práce Profesia days v Košiciach rozhýbal nielen nezamestnaných východniarov, ale aj tých, ktorí uvažujú o zmene. Vyberať si bolo z čoho, keďže sa tu zišlo takmer šesťdesiat zamestnávateľov.
Prejsť na článok
Lekár Nitrianskeho samosprávneho kraja Bruno Rudinský má pri súčasnej nespokojnosti lekárov jasno. Búria sa najmä nemocniční lekári, ktorí však často robia na viac úväzkov. Zvýšenú pozornosť by si podľa neho zaslúžil najmä ambulantný sektor. Situácia…
Prejsť na článok