Kryptomeny už začínajú byť zaujímavé

Markéta Šichtařová
Ilustračný obrázok. Pexels.com

Kryptomeny už začínajú byť zaujímavé

Teraz kryptomeny čaká minimálne dva, možno tri roky relatívna stagnácia okolo súčasných hodnôt. Ďalšia vlna rastu síce príde, počkáme si na ňu však rádovo menej rokov, píše Markéta Šichtařová.

Ilustračný obrázok. Pexels.com

Obdobie po dvadsiatom dni každého mesiaca pravidelne patrí takzvaným mäkkým indikátorom. To sú makroekonomické indikátory, ktoré nemerajú „tvrdé čísla“, čo a ako sa v ekonomike skutočne stalo, ale snažia sa uchopiť, aké sú medzi podnikmi a spotrebiteľmi očakávania. Tie dôležité očakávania, ktoré majú schopnosť sa samy naplniť.

Rovno si povedzme, že pre českú či slovenskú ekonomiku sú, paradoxne, o niečo dôležitejšie očakávania, ktoré sa viažu k Nemecku, ako očakávania, ktoré sa týkajú priamo českej či slovenskej ekonomiky. Čo očakávame my pre našu ekonomiku, je síce zaujímavé, ale my si môžeme myslieť, čo chceme, pretože keď si Nemci myslia niečo iné (a tým ovplyvňujú náš zahraničný obchod či ceny energií), aj tak všetko prebijú.

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Mesačné predplatné

iba 7,99€— každý 4 týždeň

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou

Ročné predplatné

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]