Signatári viacerých združení odovzdali Hegerovi petíciu, aby zrušil usmernenie o zmene pohlavia

Vláda podpísala memorandum s lekárskymi odborármi Ilustračný záber. Na fotke Eduard Heger, Vladimír Lengvarský a Peter Visolajský. Foto: Martin Baumann/TASR

Signatári viacerých organizácií a zástupcovia občianskeho a kultúrneho prostredia Anton Chromík, Tomáš Kováčik, Patrik Daniška, Renáta Ocilková, Peter Janků, Andrej Ralbovský, Stanislav Gunčaga, Juraj Šúst a Robert Mátéffy tento týždeň na Úrad vlády odovzdali petíciu, aby dočasne poverený premiér a minister zdravotníctva Eduard Heger (Demokrati) zrušil usmernenie o zmene pohlavia.

Podpísal ho exminister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Ako ďalej v tlačovej správe informoval predseda Aliancie za rodinu Anton Chromík, petíciu podpísalo viac ako 22-tisíc občanov. „Lengvarský usmerneniami a štandardmi spustil bezprecedentnú ideologickú revolúciu na Slovensku. Ústava sa nemení usmerneniami ministra,“ tvrdí Chromík.

Predseda Asociácie za život a rodinu Tomáš Kováčik dodal, že sú pripravení pokračovať v podobných akciách, až kým usmernenie Heger nezruší. „Každý jeden deň navyše je nebezpečný, lebo betónuje skrivenú virtuálnu realitu, ktorá ohrozuje aj naše deti,“ povedal. Predseda Spoločenstva Ladislava Hanusa Juraj Šúst nepovažuje za etické, ak sa kamuflujú procesy a podpisujú sa takto citlivé dokumenty v posledný deň vo svojej funkcii. „Nepovažujeme za odborné a vedecké prijímať usmernenia protirečiace biológii a rozumu, navyše, ak pretrvávajú rozpory v odbornej obci,“ uviedol. Renáta Ocilková z Konferencie Biskupov Slovenska dodala, že viac ako 400 odborníkov z oblasti medicíny, psychoterapie a psychológie tieto štandardy vyslovene odmietajú a považujú ich za škodlivé.

„Štandardy a usmernenie sú v rozpore s kľúčovými princípmi rodinného práva, ktoré sú vyjadrené v našej ústave, zákone o rodine a ďalších zákonoch. Na týchto princípoch, ktoré chránia rodinu a dobro detí, musíme bezpodmienečne trvať,“ povedal Patrik Daniška z Inštitútu pre ľudské práva a rodinnú politiku. Riaditeľ Inštitútu Leva XIII Robert Máttéfy apeluje na premiéra Hegera, aby urobil správne rozhodnutie a zabránil šíreniu radikálnej vzbury proti Božiemu poriadku v našej spoločnosti. „Máte na výber – buď s Pánom, alebo proti nemu. Buď platí ,Tak Boh stvoril človeka na svoj obraz, na Boží obraz ho stvoril, ako muža a ženu ich stvoril´, alebo pravdu opäť ukrižujete,“ uviedol Máttéffy.

(sita)


Ďalšie články