FirmaKontakt Štvrtok 29. september 2022
Komentáre a názory
Ďalšie články
Najnovšie v kategóriach
Komentáre
Rozhovory
Slovensko
Svet
Ekonomika
Zdieľanie digitálneho umenia. Instagram spúšťa podporu nezameniteľných tokenov

Zdieľanie digitálneho umenia. Instagram spúšťa podporu nezameniteľných tokenov

Kryptomeny a digitálne aktíva postavené na technológií blockchain aj napriek neľahkej situácií na trhu aj naďalej vzbudzujú obrovský záujem zo strany investorov naprieč všetkými kontinentami. Špecifickú pozornosť na seba najmä počas minulého roka upútali takzvané nezameniteľné tokeny (Non-Fungible Tokens – NFTs), ktorých popularita rástla raketovým tempom.
Šport
Kresťanstvo
Svätí tejto jesene

Svätí tejto jesene

Kamkoľvek sa človek pozrie v Cirkvi, a to v ktorýkoľvek deň, nájde tam príklady statočného života, veľkej lásky a skutočnej obety. Kto chce vidieť zlyhania, samozrejme, uvidí ich a môže v sebe živiť stravujúci spravodlivý hnev proti kresťanom, ktorí padli. Hnev je únavný. Je to impulz, z ktorého sa môže zrodiť aj trvalá nenávisť. Tá je ešte únavnejšia. Naopak, pozitívne príklady môžu motivovať aj negativistov.
Esej
Milovali kráľovnú, pretože dokázala nehovoriť o sebe

Milovali kráľovnú, pretože dokázala nehovoriť o sebe

Britská demokracia je na prvý pohľad zvláštna. Veď nemajú ani písanú ústavu. Hlavou štátu je osoba, ktorá sa do funkcie dostala len vďaka tomu, že sa narodila v určitej rodine a podľa pravidiel nástupníctva, aké sa neuplatňujú v žiadnej známej sfére verejného života. Súčasťou inštitúcie monarchie sú funkcie s bizarnými titulmi, ako kráľovský maštaľník alebo princ waleský či vojvoda z Edinburghu, pričom spomínané osoby nič nespája s Walesom alebo s Edinburghom.
Ďalšie články