Premiér prijal ponuku Zelenského na návštevu Ukrajiny

Predseda vlády SR Eduard Heger a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na nedávnom mimoriadnom samite EÚ v Bruseli. Foto: Facebook Predseda vlády SR Eduard Heger a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na nedávnom mimoriadnom samite EÚ v Bruseli. Foto: Facebook

Dočasne poverený premiér Eduard Heger prijal ponuku ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na návštevu Ukrajiny. Informoval o tom Úrad vlády SR.

Heger počas telefonátu Zelenského informoval o piatkovom mimoriadnom rokovaní vlády, na ktorom ministri schválili, že Slovensko pošle Ukrajine stíhačky Mig-29.

„Zelenskyj rozhodnutie vlády ocenil a poďakoval sa za významnú pomoc v posilnení obranyschopnosti Ukrajiny. Pri tejto príležitosti pozval predsedu vlády SR na návštevu Ukrajiny,“ spresnili z úradu vlády s tým, že premiér pozvanie prijal.

Ukrajinský prezident na svojej sociálnej sieti informoval, že sa počas telefonátu poďakoval Hegerovi za významný balík protivzdušnej obrany vrátane stíhačiek Mig-29, ktoré Slovensko poskytne Ukrajine. Zároveň ocenil jeho osobnú angažovanosť pri podpore Ukrajiny.

Dočasne poverená vláda v piatok rozhodla, že Ukrajine poskytne 13 stíhačiek MiG-29 a časť systému protivzdušnej obrany Kub.

(tasr)


Ďalšie články