Trump tvrdí, že v utorok ho zatknú, lebo prokuratúra ho chce obžalovať

Bývalý prezident Donald Trump hovorí na konferencii CPAC 2023 v Národnom prístave v Oxon Hill (Maryland) v sobotu 4. marca 2023. Foto: TASR/AP Bývalý prezident Donald Trump hovorí na konferencii CPAC 2023 v Národnom prístave v Oxon Hill (Maryland) v sobotu 4. marca 2023. Foto: TASR/AP

Bývalý americký prezident Donald Trump v sobotu na sociálnej sieti napísal, že v utorok 21. marca ho zatknú, lebo prokurátor v New Yorku ho chce obviniť v prípade vyplatenia úplatkov za mlčanie ženám, ktoré tvrdia, že mali s exprezidentom sexuálny styk. Informuje o tom agentúra AP.

Trump v príspevku na svojej vlastnej sociálnej sieti Truth Social v sobotu skoro ráno uviedol, že z úradu okresnej prokuratúry v newyorskej štvrti Manhattan „ilegálne unikli“ informácie, podľa ktorých „bude zďaleka najpoprednejší republikánsky (prezidentský) kandidát a bývalý prezident Spojených štátov zatknutý v utorok na budúci týždeň“.

Trump tiež v príspevku vyzval svojich podporovateľov na protesty. Predstavitelia justičných a policajných orgánov v New Yorku už robia bezpečnostné prípravy pre prípad, že Trump bude obžalovaný.

Nebol zverejnený žiadny časový rámec, v ktorom sa bude veľká obžalovacia porota tajne zaoberať týmto prípadom a závažnosťou dôkazov, teda nie je známy ani čas jej prípadného hlasovania o tom, či exprezidenta USA obžaluje.

(tasr)


Ďalšie články