Prihlásiť sa

Transsexuálnu revolúciu môže spustiť jediný podpis. Opisujeme príbeh, ako sa táto radikálna agenda presadila v zákulisí a kto za to nesie zodpovednosť

Ilustrácia transsexualita Ilustrácia: Vlado Palša

Tá téma sa vzala zdanlivo odnikiaľ. Na verejnosti ju nikto veľmi neprezentuje, politicky sa k nej takmer nik nehlási a aj napriek tomu sa o nej stále hovorí. Na základe verejne dostupných zdrojov a výpovedí účastníkov procesu sme zrekonštruovali príbeh o tom, ako sa stala transsexualita u nás vážnou a nebezpečnou politickou témou.

Slovensko je opäť bližšie k tomu, že u nás bude možná zmena pohlavia aj bez nutnosti chirurgického zákroku. Ako sme už informovali, v piatok 3. februára odobrila Komisia pre schvaľovanie štandardov liečebných postupov na ministerstve zdravotníctva Štandardný postup pre diagnostiku a komplexný manažment zdravotnej starostlivosti o dospelú osobu s transsexualizmom. Na to, aby zmena vstúpila do platnosti, v tejto chvíli stačí už len podpis ministra Vladimíra Lengvarského. Po ňom bude možné zmeniť si pohlavie aj bez chirurgického zákroku. To znamená, že muži budú mať prístup do ženských šatní, toaliet či väzníc a, naopak, ženy, ktoré sa budú vydávať za mužov, budú môcť rodiť.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami