Zlatú malinu za najhorší film získala životopisná dráma Blondínka

Ana de Armas ako Marilyn Monroe vo filme Blonde. Foto: screenshot YouTube/Netflix Ana de Armas ako Marilyn Monroe vo filme Blonde. Foto: screenshot YouTube/Netflix

Filmovú „anticenu“ Zlatá malina za najhorší film získala v sobotu životopisná dráma inšpirovaná životom americkej herečky Marilyn Monroe s názvom Blondínka. Organizátori tento rok zároveň udelili prvýkrát Zlatú malinu aj sami sebe. TASR o tom informuje podľa správy televízie CNN.

Film Blondínka si odniesol celkovo dve anticeny – za najhorší film a najhorší filmový scenár, ktorého autorom je filmový režisér Andrew Dominik.

„Ďalší ‚životopisný film‘ – mizogýnna, lascívna a klamlivá Blondínka –, ktorý nehanebne zneužíva pamiatku zosnulej Marilyn Monroe,“ uviedli organizátori anticeny vo vyhlásení zverejnenom na ich webovej stránke.

Dve Zlaté maliny okrem toho získal aj film Morbius v hlavnej úlohe s americkým hercom Jaredom Letom, a to v kategórii najhorší herec a najhoršia herečka vo vedľajšej úlohe.

Ďalšia životopisná dráma Elvis austrálskeho režiséra Baza Luhrmana si taktiež odniesla dve anticeny, z ktorých jednu získal americký herec Tom Hanks „a jeho latexová tvár a absurdný prízvuk“ za stvárnenie manažéra amerického speváka Elvisa Presleyho.

V rámci tohtoročného 43. ročníka si jednu Zlatú malinu udelili prvýkrát aj samotní organizátori za nomináciu vtedy len 12-ročnej herečky Ryan Kiery Armstrongovej. Tá bola nominovaná v kategórii najhoršia herečka za výkon vo filme Podpaľačka.

Organizátori sa za nomináciu neplnoletej herečky ospravedlnili a zmenili pravidlá tak, aby v budúcnosti nebolo možné nominovať nikoho mladšieho než 18 rokov.

„Niekedy robíte veci bez rozmýšľania. Potom ste na to upozornený a pochopíte to. Práve preto boli Zlaté Maliny aj vytvorené,“ uviedol spoluzakladateľ tejto filmovej anticeny John B. Wilson. Zlaté maliny sú tradične udeľované jeden deň pred Cenami americkej filmovej akadémie – Oscarmi.

(tasr, min)


Ďalšie články