Prihlásiť sa

Prigožin odmietol obvinenia talianskeho ministra: My sa migrantmi nezaoberáme

Jevgenij Prigožin. Foto: TASR/AP Jevgenij Prigožin. Foto: TASR/AP

Šéf ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin v pondelok odmietol, že vagnerovci smerujú migráciu z niekoľkých afrických krajín do Talianska. Prigožin uviedol, že migrantmi sa nezaoberajú. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry ANSA.

Súčasnú veľkú vlnu migrantov taliansky minister obrany Guido Crosetto a minister zahraničných vecí Antonio Tajani pripísali v pondelok činnosti vagnerovcov v Afrike.

„Crosetto by sa mal menej pozerať inými smermi a mal by riešiť svoje problémy, ktoré zrejme nedokáže zvládnuť. My nemáme informácie o tom, čo sa deje s migračnou krízou, nezaoberáme sa tým, my máme kopu vlastných problémov, ktoré musíme riešiť,“ vyhlásil Prigožin.

Crosetta označil ruským urážlivým výrazom „mudak“. Doslova to znamená semenník, ale používa sa vo význame hlupák či idiot.

Taliansky minister obrany obvinil ruských žoldnierov, že v rámci „hybridnej vojny“ povzbudzujú migráciu z afrických krajín, kde pôsobia, napríklad z Mali, Stredoafrickej republiky (SAR), Sudánu a Líbye.

(tasr)