Prihlásiť sa

Česká polícia zastrelila vodiča. Autom narážal do budov na letisku v Mladej Boleslavi a predtým demoloval ubytovňu

Poškodený hangár s odstaveným vrtuľníkom. Zdroj: Reprofoto/iDNES.cz Poškodený hangár s odstaveným vrtuľníkom. Zdroj: Reprofoto/iDNES.cz

Polícia v českej Mladej Boleslavi zastrelila pri zásahu na tamojšom letisku v piatok nadránom vodiča, ktorý predtým údajne autom narážal do hangáru a administratívnej budovy letiska, píše server Novinky.cz s odvolaním sa na agentúru Aktu.cz. Polícia zatiaľ potvrdila iba to, že na letisku došlo k incidentu.

Vodiča, ktorého českí policajti v piatok nadránom zastrelili pri tom, ako autom demoloval budovy na letisku v Mladej Boleslavi, predtým hľadali v neďalekom Bezděčíne. Na linku 158 totiž dostali hlásenie, že neznámy muž osobným autom a tyčou ničí tamojšiu ubytovňu a ďalšie objekty. TASR tieto informácie čerpala zo spravodajského webu iDNES.cz.

„Po príchode hliadky k ubytovni sa neznámy muž už na mieste nenachádzal a policajti ho vypátrali v blízkosti objektu letiska, kde poškodzoval a demoloval hangáre a ďalšie vybavenie letiska,“ uviedla policajná hovorkyňa Vlasta Suchánková.

Páchateľ sa údajne napriek výzvam policajtov naďalej správal agresívne, preto použili hmaty, chvaty, slzotvorný prostriedok, teleskopický obušok aj taser. Napokon podľa hovorkyne museli strieľať.
„Aj keď policajti zranenému mužovi okamžite poskytli prvú pomoc, na následky zranení zomrel,“ dodala policajná hovorkyňa.

Zásah policajtov preverí Generálna inšpekcia ozbrojených zborov. Na fotografiách z letiska, ktoré zverejnila agentúra Aktu.cz, vidno poškodenú bránu hangáru a tiež rozbité sklenené dvere na letiskovej reštaurácii.

(tasr)