Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku naďalej stúpa, vo februári ich počet presiahol 92-tisíc

Ilustračný záber. Zdroj: Tomas Vimmr/Flickr.com Ilustračný záber. Zdroj: Tomas Vimmr/Flickr.com

Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku naďalej stúpa. Vo februári tohto roka na Slovensku pracovalo viac ako 92-tisíc cudzincov, čo bolo o dvetisíc osôb viac ako v prvom mesiaci tohto roka. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú Ukrajinci. Vo februári ich na slovenskom trhu práce pribudlo 832, čím celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás stúpol na 35,3 tisíca. Počet Srbov pracujúcich na Slovensku sa minulý mesiac zvýšil o 193 na viac ako 10-tisíc.

Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 7-tisíc, nasledovali Česi so 6,6 tisíca pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 5,7 tisíca.

Traja z desiatich cudzincov na Slovensku pracovali ku koncu februára tohto roka v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 28-tisíc cudzincov. Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 6,4 tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Malackách vykázal 2,7 tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len 16 cudzích štátnych príslušníkov pracovalo na konci minulého mesiaca v okrese Medzilaborce.

(sita)


Ďalšie články