Prihlásiť sa

Rusi majú prevahu, Ukrajina zažíva najväčšiu vojenskú krízu od útoku na Kyjev, tvrdí novinár po návšteve frontu

Paul Ronzheimer ist Journalist des Jahres, Archivbilder Paul RONZHEIMER (Journalist), Einzelbild,angeschnittenes Einzelm Paul Ronzheimer. Foto: Profimedia.sk

Ukrajina v súčasnosti zažíva najhoršiu vojenskú krízu od ruskej ofenzívy na Kyjev v roku 2022. Vo svojom hodnotení situácie to uviedol zástupca šéfredaktora nemeckého denníka Bild Paul Ronzheimer po tom, ako navštívil front pri Bachmute.

Paul Ronzheimer, ktorého cituje aj ukrajinská tlačová agentúra UNIAN, hovorí, že zhoršenie nálady na Ukrajine je badateľné už pri prechode hranice. „Otázne je, či celú túto drámu chápu vo Washingtone, Berlíne a Paríži,“ zamýšľa sa.

Ronzheimer ďalej tvrdí, že cestovať z Kyjeva do Slavjanska na východe Ukrajiny je ako cestovať do inej krajiny. Kým si podľa jeho slov obyvatelia hlavného mesta môžu opäť užívať život v reštauráciách aspoň do zákazu vychádzania od polnoci, na Donbase údajne nikto nevie, ktoré mesto môže padnúť ako ďalšie.

„Jedno je jasné: Rusi majú prevahu. Hoci sú ruské jednotky vyčerpané, stále postupujú meter za metrom. Počet obetí je obrovský, niekedy až tisíc denne. Vladimír Putin sa však o svojich vojakov stále nestará. Chce dobývať za každú cenu,“ rekapituluje závery svojej návštevy.

Musí sa to rozhodnúť politicky, povedal mu vojak


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami